Socialinis pedagogas

SOCIALINIO PEDAGOGO VEIKLA

Susirinkti kartu – pradžia.

Pabūti kartu – tai progresas.

Padirbėti kartu – tai sėkmė.     ( H.Fordas)

Pagrindinis socialinio pedagogo veiklos tikslas – vaiko gerovė, saugumas siekiant pozityvios integracijos ir socializacijos visuomenėje, skatinant visavertę asmenybės raišką, pilietinę brandą.

Socialinis pedagogas:

padeda spręsti mokinių lankomumo, užimtumo, elgesio ir socialines problemas;
padeda naujiems mokiniams adaptuotis mokykloje;
siekiant užtikrinti vaiko gerovę, bendradarbiauja su įvairiomis institucijomis;
tiria socialinės pagalbos poreikį, organizuoja ir koordinuoja pagalbos teikimą;
atstovauja ir gina vaiko teises mokykloje;
konsultuoja mokinius, tėvus, globėjus(rūpintojus), pedagogus, sprendžiant sudėtingas ir konfliktines situacijas;
inicijuoja ir organizuoja socialinių ir prevencinių projektų kūrimą ir jų įgyvendinimą;

Mokiniai gali kreiptis į socialinį pedagogą jeigu:

turi problemų bendraudami su bendraamžiais, mokytojais, tėvais;
patiria patyčias, smurtą, išnaudojimą;
turi idėjų ir sumanymų, kuriuos galėtų įgyvendinti, dalyvaudami socialinėje veikloje ir kt.

Socialinė pedagogė metodininkė F. Navickienė (201 kab.), el.p. florentinanav@gmail.com